fbpx
Kontaktujte nás
Kontaktujte nás
Defibrilátory2022-07-11T10:18:53+00:00

Používajte AED

Používajte AED

Defibrilátory zachraňujú životy. Viete ich správne používať?

Mám záujem

Používajte AED bezpečne a správne

Automatické externé defibrilátory (AED) sú moderné zdravotnícke prístroje, ktoré môže obsluhovať aj laik. Naučíme vás základy správneho a bezpečného používania AED. Praktické a jednoduché vzdelávanie je zamerané na problematiku náhleho zastavenia krvného obehu. Naučíme vás, ako v takýchto momentoch účinne a bezpečne používať AED. Váš defibrilátor prepojíme s najbližším Operačným strediskom záchrannej zdravotnej služby.

VZDELÁVANIE

Naše kurzy sú zamerané na vyhodnotenie kritickej situácie a praktickú a bezpečnú manipuláciu s AED. Zvládne to skutočne každý a môžete tak zachrániť život.

FIRMY

Nemáte vo svojich priestoroch AED? Zabezpečíme vám komplet riešenie. Výber a dodanie zariadenia aj školenie pre vašich zamestnancov.

ŠKOLY A INŠTITÚCIE

Defibrilátory sú strategicky umiestňované predovšetkým na miesta, kde sa zdržiava väčšie množstvo ľudí. Pomoc je tak viditeľná a dostupná. Pomôžeme vám s celým projektom implementácie prístroja AED na vaše pracovisko.

Často kladené otázky.

Čo je AED?2022-06-27T15:30:35+00:00

Automatický externý defibrilátor (AED) je prenosné zariadenie, ktoré samostatne diagnostikuje život ohrozujúce poruchy srdcového rytmu – ide o bezpečný a účinný nástroj na záchranu ľudského života, ktorý patrí do rúk aj neškolenému laikovi. Umožňuje pod kontrolou vykonať zásadné úkony, ešte pre príchodom odbornej pomoci.

Ako funguje defibrilátor?2022-07-07T08:24:40+00:00

Princípom využívania AED je jeho schopnosť bezchybne a samostatne analyzovať elektrickú aktivitu srdca vďaka elektródam nalepeným na hrudník nedýchajúcej osoby. Pokiaľ je to účelné, prístroj odporučí prevedenie výboja. Defibrilátor parametre pre výboj sám pripraví a užívateľa iba vyzve k jeho prevedeniu stlačením tlačidla. Princíp fungovania AED vylučuje riziko neoprávneného prevedenia výboja a teda aj poškodenia osôb zachraňujúcich, či zachraňovaných. Tieto prístroje je schopný bezpečne a efektívne použiť ktokoľvek.

Mali by sme mať defibrilátor na pracovisku?2022-06-27T15:31:33+00:00

Každá organizácia, ktorá zamestnáva väčší počet ľudí alebo poskytuje služby istému počtu klientov na jednom mieste, pracuje s riadením rizík. Najviditeľnejším prejavom takéhoto riadenia rizík sú protipožiarne opatrenia, smernice pre prípad požiaru, vyznačené únikové cesty a rozmiestnené hasiace prístroje. Významnou skupinou rizík sú tiež udalosti spojené so zdravím zamestnancov a klientov.
Defibrilátor odporúčame zabezpečiť na každé pracovisko s vyššou fluktuáciou osôb, prípade na všetky rizikové faktory. Jednoduché, profesionálne a ľahko prenosné zariadenie je možné umiestniť na vrátnicu, recepciu či do priestorov open-space kancelárií. Platí, že čím skôr bude osobe s náhou zástavou krvného obehu doručený indikovaný výboj prístrojom – tým väčšia je šanca na jeho prežitie bez ďalších zdravotných následkov.

Defibrilátory v číslach2022-07-07T08:29:35+00:00
  • 4000 ľudí je vo svete ročne zachránených vďaka AED
  • 75 PERCENT obetí by mohlo prežiť, keby boli včas defibrilovaní
  • 15 ľudí denne zomiera na náhlu srdcovú zástavu na Slovensku
  • 14 MINÚT priemerný dojazd Ambulancie RZP
  • 578 741 zásahov Ambulancií záchrannej služby za rok 2021
  • 906 689 volaní na Tiesňovú linku 155 za rok 2021
    zdroj: https://155.sk/

 

Go to Top